środa, 6 kwietnia 2016

SILVER SURFER #2

Wydarzeniem tego tygodnia, wśród seriali o superbohaterach, był crossover Supergirl i Flasha. Poza tym do ramówki powróciła produkcja, która z tygodnia na tydzień coraz bardziej przypomina kinowe hity dla młodzieży, The 100. Szkoda bo pierwsze sezony serwowały całkiem strawne sci-fi. Oprócz tego w ostatnim tygodniu wyemitowano premierowe odcinki następujących seriali: The Vikings, Lucifer, Gotham, Agents of S.H.I.E.L.D., Damien, iZombie, Arrow, Flash, oraz DC's Legends of Tomorrow. Poniższy tekst zawiera SPOJLERY.




SUPERGIRL S01E18


Supergirl stara się odbudować reputację zszarganą czynami, których dopuściła się pod wpływem syntetycznego kryptonitu. Siobhan ujawnia swoje dotąd skrywane moce, wyładowując złość na Karze, którą przed upadkiem z drapacza chmur ratuje Flash. Rywalka kuzynki Supermana aby zdjąć klątwę Banshee, musi zabić osobę odpowiedzialną za jej smutek. Z pomocą przyjdzie jej Livewire, którą powoduje nienawiść do Cat Grant. W czasie jednej z potyczek tytułowa bohaterka odzyska zaufanie obywateli National City. Odcinek wieńczy cliffhanger, opierający się na aktywowaniu Miriady przez Nona. Supergirl znajduje się obecnie na fali wznoszącej. Po utrzymanym w dobrym tempie poprzednim odcinku, wyczekiwany crossover udowadnia, że było warto dać mu szansę. Ozdobą epizodu jest wytykanie przez jego bohaterów absurdów fabularnych takich jak pochodzenie bohaterów, czy podobieństwa między Team Flash a Team Supergirl (choć ta nazwa chyba jeszcze nie funkcjonuje). 




FLASH S02E17


Aby móc wreszcie stawić czoła Zoomowi, Barry cofa się w czasie w nadziei, że Reverse Flash podpowie mu jak zwiększyć szybkość. Warto w tym miejscu podkreślić, że ten zabieg uczynił najnowszy odcinek osobliwym. Ciekawie spotkać się ponownie ze znanymi z wcześniejszych epizodów bohaterami, znając przyszłe wydarzenia. Przeciwnikiem Flasha w tym odcinku jest Widmo Czasu, które ściga speedsterów igrających z czasoprzestrzenią. To bezsprzecznie najlepszy odcinek Flasha od miesięcy.




ARROW S04E17


W tym tygodniu przeciwnikiem Team Arrow była znana z Flasha Brie Larvan. Tym razem chciała zdobyć chip, który pozwala Felicity poruszać się. W sterroryzowanym przez miłośniczkę pszczół budynku Palmer Tech zostają uwięzione obie panie Smoak i Thea. W całym zamieszaniu Curtis odnajduje Arrow Cave. Staje się świetnym uzupełnieniem drużyny opuszczonej przez Overwatch. Okazuje się, że Malcolm przejął zadania Darhka i współpracuje z Andym. Jest to jeden z tych odcinków Arrow, po którym przykładam lufę do skroni.




DC'S LEGENDS OF TOMORROW S01E09


Sara, Roy i Kendra utknęli w latach '50. Reszta załogi została uprowadzona przez Chronosa, który porwał Snarta, zaś resztą zostawił na wieczną banicję w odmętach czasu. Dla pozostawionej trójki mijają dwa, długie lata. Kendra układa sobie życie z Royem. Sara wraca do Nanda Parbat. Kiedy Rip wraz z Firestormem wracają po przyjaciół, tylko Hawkgirl chce kontynuować misję. Poznaliśmy też tożsamość Chronosa. Ta seria zaczęła się od kilku czysto rozrywkowych odcinków, które były miłą odmiana od smutku pozostałych serii od CW. Obecnie DC's Legends of Tomorrow straciło na siebie pomysł. W produkcję wdziera się coraz większy chaos. 




AGENTS OF S.H.I.E.L.D S03E14


Mac postanawia spędzić urlop w domu rodzinnym wraz z bratem. Sielankę przerywa wezwanie na misję. Bojówkarze, nazywający siebie Strażą Obywatelską, wysadzają magazyn ATCU. Okazuje się, że ich przywódcą, jest znany z wcześniejszych sezonów, agent Felix Blake. Pomiędzy Mackiem i Daisy dochodzi do kłótni o inhumans. Lincoln dostaje od Coulsona szansę sprawdzenia się w terenie. May i Simmons skupiają się na wytropieniu Andrew. Jestem szczerze zaskoczony mocną odpowiedzią twórców na utratę Bobbi i Huntera. Spodziewałem się, że pozostanie po nich fabularna pustaka. Tymczasem ich nieobecności w tym epizodzie nie dało się wyczuć. Męczył jedynie brat Maca, który był postacią tyle jałową, co zbędną.



GOTHAM S02E16


Odcinek skupia się na pobycie Gordona w więzieniu. Naczelnikiem zakładu penitencjarnego jest kolegą, pogrążonego przez Jima, byłego komisarza Leoba. Na Gordona zostaje wydany wyrok śmierci. Z pomocą przybywa mu Bullock i dawno nie widziany Falcone. 


Czy ktoś z Was widział kiedyś taką piżamę? Czy ludzie kiedykolwiek spali w czapkach?
Drugim wiodącym wątkiem tego epizodu są dalsze perypetie Pingwina. Oswald jako "prawdziwa" rodzina van Dahla stanowi zagrożenie dla dotychczasowych spadkobierców. Ci postanawiają zdemaskować Cobblepota. Ku ich zaskoczeniu okazuje się, że ten nie udaje miłości do ojca. Pani van Dahl wraz z dziećmi nie ma zamiaru ryzykować i zabija męża. 



LUCIFER S01E10



W ostatnim, przed kilkutygodniową przerwą, odcinku Lucifera poznaliśmy matkę Chloe. Okazuje się, że była gwiazda srebrnego ekranu zmuszając córkę do brania udziału w catingach filmowych, zniszczyła jej dzieciństwo. Chloe nie pozwala aby to samo spotkało Trixie. Maze postanawia skorzystać z porady psychoterapeuty Lu. Ta doradza jej aby pomocnica diabła znalazła przyjaciela. Kiedy Lucifer ma wreszcie okazję do przespania się z Chloe, do czego dąży od początku serii, niespodziewanie odmawia.... 




iZombie S02E16


Po dłuższej nieobecności do serialu powróciła Peyton. Swój epizod dostał też Johnny Frost. Gilda, ku przerażeniu ojca, zamienia się w zombie. Blake po zażyciu leku od Raviego traci pamięć. Liv wreszcie poznaje prawdę na temat Drake. Sekret Majora wychodzi na jaw, po tym jak Ravi włamuje się do jego sejfu. Ewidentnie zbliżamy się do mocnego końca sezonu. Czyżby zombie apokalipsa?




DAMIEN S01E04


W tym odcinku dochodzi do konfrontacji głównego bohatera z detektywem, który zabiera go na przesłuchanie. Panowie mierzą swoje możliwość, zwycięsko z opresji wychodzi Damien. Zwłaszcza, że pod całym zajściu, syn policjanta prawie ginie za "namową" czarnego psa. W tym odcinku rzuca się w oczy kreatywność operatora. Kręci spod wody, z kranu, wnętrza maszyny vendingowej. Dla mnie bomba, tylko czemu historia wciąż nie wciąga?





VIKINGS S04E07


Plan Rollo na pokonanie Wikingów sprawdza się. W czasie ucieczki Ragnar ryzykując życiem ratuje Flokiego. W czasie bitwy Frankowie plondrują obóz najeźdzców. W Kattegat Królowa Aslaug romansuje z Harbardem. Zresztą ten ostatni dokłada wszelkich starań by pragnienia wszystkich kobiet w wiosce, zostały zaspokojone. Na Wyspach Brytyjskich pojawia się nowy pretendent do tronu Mercji. Ragnar popada w obłęd, rozkazuje swoim żołnierzom powrót do domu.





THE 100 S03E09


Trwa konklawe na nowego przywódcę dwunastu klanów. Ontari zabija Adena i pozostałych kandydatów by móc ogłosić się Hedą. Clarke dostaje od kapłana chip, który ma przekazać ostatniej osobie, która może powstrzymać Ontari. Lincoln, Sinclar i Kane zostają skazani na śmierć. Bellamy przerażony konsekwencjami swoich czynów, postanawia uratować ich. Wszyscy poza Lincolnem uciekają. Prawdopodobną przyczyną śmierci ukochanego Octavii jest angaż do głównej roli w serialu na podstawie świetnej powieści Neila Gaimana "Amerykańscy Bogowie". The 100 zmierza w kierunku, który coraz mniej mi się podoba. 


Co sądzicie o odcinkach seriali z tego tygodnia?


Mateusz Kosiński

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz