wtorek, 12 kwietnia 2016

WET WEDNESDAY #4 13.04.2016

Jak co tydzień przygotowałem dla Was kilka propozycji z dużej oferty środowych zeszytów komiksowych. Na jutro ponownie najwięcej atrakcji przygotował Dom Pomysłów. W tym ta, na którą czekam od miesiąca, czyli Mockingbird #2. Pozostałe duże wydawnictwa reprezentuje przynajmniej jeden tytuł. Mnie jak przed tygodniem czekają spore zakupy. Co Wy postanowiliście zdobyć w tę środę?MOON KNIGHT #1


Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Greg Smallwood
Wydawnictwo: Marvel Comics

Kiedy przychodzi do premiery tytułu pisanego przez Jeffa Lemierea, pewne jest, że będzie o tym głośno. Tym razem nie będzie inaczej. Marc Spector (a.k.a. Moon Knight/Jake Lockley/Steven Grant) od lat zwalczał przestępczość Nowego Jorku, ale czy na pewno? Kiedy pozbawiony mocy, budzi się w szpitalu psychiatrycznym, jego tożsamość zostaje poddana w wątpliwość. Twórcy postanowili podważyć wszystko, co do tej pory wiedziałeś o Moon Knightcie. 
GWENPOOL #1


Scenariusz: Christopher Hastings
Rysunki: Gurihiru, Danillo Beyruth
Wydawnictwo: Marvel Comics

Gwen Poole była zwykłą fanką komiksów, zupełnie jak Ty. Do czasu, kiedy obudziła się w świecie zamieszkanym przez swoich ulubionych bohaterów. To nie może być prawdą, to musi być fake, sen lub coś w tym rodzaju. Czy Gwenpool da radę stać się modelowym marvelowskim bohaterem? Możliwe, jeśli tylko się postara!
SILVER SURFER #3


Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Mike Allred
Wydawnictwo: Marvel Comics

Silver Surfer ma już 50 lat! Z tej okazji Dom Pomysłów oddaje do dyspozycji fanów, specjalne wydanie przygód herolda Galactusa. W 1966 roku ziemscy bohaterowie poznali Norrina Radda z Zenn-La. Dziś będą musieli z nim walczyć. MOCKINGBIRD #2


Scenariusz: Chelsea Cain
Rysunki: Kasia Niemczyk
Wydawnictwo: Marvel Comics

Ciąg dalszy przygód Bobbi Morse. Tym razem będzie musiała uratować Huntera, który zostaje zdemaskowany w londyńskim Hellfire Club. Ponadto Agentka 19 uchroni przed śmiercią Królową Wielkiej Brytanii i skopie tyłki paru sadystycznie usposobionym elegancikom. Oprócz tego mnóstwo zombie i psów corgi. Szczerze polecam ten tytuł.


W środę ukażą się zeszyty z trwających eventów Marvela:
AGENTS OF SHIELD #4 ASOScenariusz: Marc Guggenheim
Rysunki: German Peralta
Wydawnictwo: Marvel Comics


ALL NEW ALL DIFFERENT AVENGERS #8 ASO


Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mark Waid
Wydawnictwo: Marvel Comics


ILLUMINATI #6 ASO


Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Mike Henderson
Wydawnictwo: Marvel Comics


SPIDER-GWEN #7 SW


Scenariusz: Jason Latour
Rysunki: Bengal
Wydawnictwo: Marvel Comics


GOTHAM ACADEMY #17


Scenariusz: Natasha Alterici, Faith Erin Hicks, Brenden Fletcher
Rysunki: Annie Wu, Moritat, Faith Erin Hicks, Adam Archer, Natasha Alterici
Wydawnictwo: DC Comics

Kiedy historia "Gotham Academy Yearbook" zmierza ku końcowi, Olive, Maps i reszta gangu owija rok przygodą, która ujawni tajemnice Akademii, których nie chcesz przegapić. Zapowiada się kolejny dobry zeszyt jednej z najlepszych serii wydawanych obecnie przez DC Comics.


BLACK ROAD #1


Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Garry Brown
Wydawnictwo: Image Comics

Poznaj Magnusa the Black, nie jest ani czysty, ani trzeźwy. Nie jest ani Chrześcijaninem, ani Poganinem. Jest człowiekiem godnym zaufania. Kiedy urzędnik pod jego opieką zostaje brutalnie zamordowany, on przygotowuje się do polowania na zabójców. Wszystko to pośród mroźnych cypli Norwegii. Nie będzie to walka w pobożnym tonie. Akcja komiksu ma rozgrywać się w czasie, kiedy Wikingowie mierzyli się z przymuszającymi ich do konwersji Chrześcijanami.


LIMBO #6 (OF 6)


Scenariusz: Dan Watters
Rysunki: Caspar Wijngaard
Wydawnictwo: Image Comics

Sprawa Thumba zmierza ku gwałtownemu zakończeniu. Sekrety zostaną wyciągnięte na światło dzienne, zaś nasz detektyw dowie się jakim człowiekiem jest na prawdę. Seria była często chwalona, czekam na wydanie zbiorcze.


AETHER AND EMPIRE #1 


Scenariusz: Michael Horan
Rysunki: Bong Dazo
Wydawnictwo: Blue Juice Comics

W tym tygodniu znalazło się coś dla miłośników steampunku. Za czasów panowania Królowej Wiktorii, ekspedycja naukowa na Marsa przepada. Na ratunek zostaje wysłana druga misja, która musi walczyć zarówno z czasem, jak i przestrzenią. Historia jest zapowiadana jako mieszanka twórczości Juliusza Verne i Star Treka. Na stronie wydawnictwa dostępna jest darmowa zapowiedź.


JACKPOT! #1


Scenariusz: Ray Fawkes
Rysunki: Marco Failla
Wydawnictwo: Afterschock Comics

Szczególnie dobrze zapowiadająca się seria od Aftershock Comics. Rzecz o grupie najlepszych oszustów na Ziemi, którzy decydują się dosłownie okraść bogów. Łupem będzie coś, co daje wszechmogącym ich moce. W świecie zastanym supermoce są trzymane w sekrecie przed społeczeństwem. Jackpot #1 kusi też ceną, która wynosi zaledwie 1,99 $.


HOUSE OF PENANCE #1 (OF 6)


Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Ian Bertram
Wydawnictwo: Dark Horse Comics

Komiks polecany przez Snydera i Ennisa. Będzie to krwawy, przepełniony osobliwościami horror. Co widać na zapowiedziach, zwłaszcza rysunki zapowiadają właśnie taką historię. W tym tygodniu moją kolekcję zasilą Gwenpool #1, Moon Knight #1, Mockingbird #2, Spider - Gwen #7 i Jackpot! #1 lub Black Road #1. Rezygnuję natomiast z dalszej przygody z Dark & Bloody od Vertigo. Kolejny raz jestem też zaskoczony, iż w moich zakupach przeważa Marvel. Dodatkowo zdominowany przez żeńskie tytuły. Na co Wy zdecydowaliście się w tym tygodniu?
źródło: previewsworld.com


Mateusz Kosiński

2 komentarze :

  1. Fajna ta Spider Gwen? Zabieram się za kupno tego komiksu już od jakiegoś czasu, ale strasznie mi nie po drodze do marveli i dc ostatnim czasy. Ufam Jasonowi ale nie wiem jak się sprawdza w trykotach teraz. Polecasz?

    OdpowiedzUsuń

  2. Od tygodnia jestem poza domem, więc nie miałem dostępu do ostatnich przesyłek, w związku z tym kolejny ONGOING pojawi się dopiero w okolicach piątku. Tam na pewno znajdzie się opinia na temat tego komiksu. Wcześniej nie miałem do czynienia z tą postacią, podobnie jak z Silk, dlatego zdecydowałem się zbierać Spider-women event. Wstępne recenzje są dobre także jestem jak najbardziej optymistą. Co do DC to się z Tobą zgodzę, natomiast do Marvela od jakiegoś czasu coraz bardziej się przekonuję. Byłem zawsze sceptykiem, ale trykot w ich wykonaniu jest w zupełnie innym miejscu niż ten od konkurencji. Historie tych mniej znanych bohaterów zawsze są czymś podszyte, czy to gatunkiem, czy kontekstem kulturowym lub społecznym. Ponoć Vision jest niesamowity, ja niestety muszę czekać na wydanie zbiorcze, które ukarze się w ostatnią środę czerwca:/

    OdpowiedzUsuń